Nastolatek został przesłuchany, a następnie skierowany do zakładu karnego dla nieletnich, gdzie będzie przebywał do czasu rozprawy.


W niedzielę zatrzymano i postawiono zarzuty 14-latkowi. Będzie odpowiadał przed sądem za szczególnie agresywną napaść na tle seksualnym i rozpowszechnianie dziecięcej pornografii.

 

Zwabiona do nieznanego domu


Policja uważa, że dziewczynę zgwałciło sześć osób, w tym jedna osoba dorosła. Nastolatka zaginęła 19 marca. Okazało się, ze została zwabiona do nieznanego domu przez jednego z podejrzanych, gdzie została zaatakowana.


Napaść emitowana była na Facebooku, a całe zdarzenie obserwowało co najmniej 40 osób, żadna z nich nie powiadomiła jednak policji. Służby współpracują z Facebookiem w celu ustalenia dokładnych szczegółów ataku.

 

"Wiele dzieci szydziło z córki"


Matka dziewczynki powiedziała, że jej córka zmagała się z mobbingiem w internecie, gdy pojawiły się informacje o gwałcie. - Wiele dzieci w okolicy szydziło z córki - powiedziała matka.


- Jest straumatyzowana - powiedział w niedzielę Brendan Deenihan z chicagowskiej policji. – Będzie wymagała pomocy psychologicznej przez długi czas - dodał.


New York Daily News, polsatnews.pl