Nakleił znaczek na źle zaparkowane auto. Zaatakowali go gazem i maczetą

Polska
Nakleił znaczek na źle zaparkowane auto. Zaatakowali go gazem i maczetą
Wikimedia.org/McLeod/CC BY-SA 3.0

Pracownik ochrony jednej z galerii handlowych w Krakowie został pobity, bo zdenerwował kierowcę i pasażerów nieprawidłowo zaparkowanego na parkingu podziemnym samochodu. Został zaatakowany, gdy zwrócił uwagę właścicielom auta. Dwie osoby zostały zatrzymane, kierowca jest poszukiwany.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie parkingu podziemnego jednej z galerii handlowych. Jeden z pracowników ochrony sprawdzał czy pozostawione tam auta są w prawidłowy sposób zaparkowane.


Gdy zauważył nieprawidłowo stojącego hyundaia - zgodnie z regulaminem galerii - nalepił na nim znaczek informacyjny i sfotografował pojazd. 

 

Dogonił napastników

 

Wychodził z parkingu, gdy zauważył, że do samochodu podeszło troje młodych ludzi. Zawrócił, podszedł do auta i zwrócił uwagę kierowcy.


W odpowiedzi jeden z pasażerów wyciągnął z kieszeni gaz pieprzowy i zaatakował ochroniarza, drugi wyciągnął maczetę i próbował uderzyć nią mężczyznę. Oszołomiony ochroniarz zaczął uciekać, zdołał przez radiostację poinformować o ataku na siebie.


Napastnicy wsiedli do auta i odjechali, ochroniarz ruszył za nimi swoim samochodem. Po kilku kilometrach sprawcy zorientowali się, że zaatakowany przez nich mężczyzna jedzie za nimi. Zatrzymali się, wysiedli z auta, wybiegli na jezdnię próbując ponownie zaatakować ochroniarza.

 

Pasażerowie zatrzymani


Poszkodowany zdołał jednak ominąć napastników i powiadomił policję. 

 

Krakowscy funkcjonariusze ustalili tożsamość pasażerów samochodu i we wtorek zatrzymano 20-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę. 20-latek usłyszał zarzuty pobicia - za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności). Został objęty dozorem policyjnym. Zatrzymana kobieta została przesłuchana jako świadek.


Poszukiwany jest kierowca hyundaia - to on usiłował uderzyć maczetą ochroniarza.


polsatnews.pl

grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze