Adam Kwiatkowski złożył rezygnację ze stanowiska szefa gabinetu prezydenta z powodów zdrowotnych - poinformował we wtorek dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

 

- Zmiana na stanowisku Szefa Gabinetu była planowana od dłuższego czasu - dodał Magierowski.

 

Sprawy zagraniczne

 

Krzysztof Szczerski od 7 sierpnia 2015 r. jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta; odpowiadał za politykę zagraniczną prezydenta Andrzeja Dudy i nadal ma odpowiadać za sprawy zagraniczne.

 

Szczerski (ur. w 1973 r. w Krakowie) jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującym się w zakresie polityki zagranicznej, integracji europejskiej i administracji publicznej.

 

W rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem spraw zagranicznych oraz wiceministrem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej; w latach 2009-2010 był członkiem Rady Służby Cywilnej. W latach 2011-2015 był posłem.

 

Kontakty z Polonią

 

Adam Kwiatkowski (ur. w 1972 w Warszawie) funkcję szefa gabinetu prezydenta pełnił od 7 sierpnia 2015 r. Przez prezydenta Dudę został wówczas powołany na stanowisko sekretarza stanu; w Kancelarii odpowiada za kontakty z Polakami za granicą.

 

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1994-2006 był Radnym Dzielnicy Praga-Południe, a w latach 2006 - 2011 Radnym m. st. Warszawy.

 

W kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego był odpowiedzialny m. in. za przygotowywanie wizyt i spotkań prezydenta. Jest jednym z założycieli Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W wyborach w 2011 roku zdobył mandat posła.

 

PAP