Wiózł ukochanej konfitury. Przekroczył dla niej nielegalnie granicę

Polska
Wiózł ukochanej konfitury. Przekroczył dla niej nielegalnie granicę
SG Ustrzyki Górne

Pogranicznicy z placówki w Ustrzykach Górnych (woj. podkarpackie) zatrzymali 22–letniego obywatela Ukrainy, który nielegalnie przekroczył zieloną granicę z Polską. Chciał dotrzeć w weekend do dziewczyny, która studiuje w Lublinie.

Młody mieszkaniec Kijowa został wylegitymowany w pobliżu linii granicy w piątek 31 marca. Funkcjonariuszom Straży Granicznej powiedział, że idzie do swojej dziewczyny, również Ukrainki, która studiuje w Lublinie. 


Mężczyzna wyjaśnił, że kilka tygodni temu poznał ją na jednym z portali społecznościowych i od tego czasu oboje utrzymywali znajomość za pośrednictwem internetu. 22-latek postanowił odwiedzić dziewczynę w Lublinie, a ponieważ nie posiadał wizy, zdecydował się przekroczyć nielegalnie zieloną granicę.

 

3 lata zakazu wjazdu do Polski


Zakochany mężczyzna starannie zaplanował swoją podróż, miał przy sobie mapy, telefony komórkowe oraz upominki dla ukochanej, w tym produkty żywnościowe, konfitury itp.


Za nielegalne przekroczenie granicy 22–latek został ukarany pouczeniem. Ponadto mężczyzna przez najbliższe 3 lata nie będzie mógł wjechać do Polski. W sobotę obywatel Ukrainy w ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej.


polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze