Dostał pracę kilka minut po obronieniu dyplomu. Wyszedł z egzaminu i podpisał kontrakt

Świat
Dostał pracę kilka minut po obronieniu dyplomu. Wyszedł z egzaminu i podpisał kontrakt
Pixabay/stevepb

Zaledwie kilka minut po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów absolwent inżynierii na uniwersytecie w mieście Enna na Sycylii podpisał kontrakt w sprawie pracy. To najszybsze we Włoszech tempo zatrudnienia - podkreślają media.

27-letni Salvatore Ruggieri ukończył studia inżynierskie z wyróżnieniem i natychmiast po wyjściu z sali, w której zdawał egzamin dyplomowy, złożył podpis na umowie o zatrudnieniu na czas nieokreślony.

 

W podpisaniu kontraktu uczestniczył dziekan wydziału inżynierii, który przybiegł ubrany jeszcze w uniwersytecką togę po tym, gdy chwilę wcześniej dokończył formalności wpisując ocenę z egzaminu końcowego swego studenta.

 

Rekord ten, jak wyjaśniono, to rezultat współpracy uczelni z agencją do spraw zatrudnienia zajmującą się poszukiwaniem pracy dla jej absolwentów, między innymi w dziedzinie badań nad trzęsieniami ziemi.

 

Zmniejszy bezrobocie

 

Kontrakt przewiduje prowadzenie pracy naukowej oraz zatrudnienie w firmie budowlanej i inżynieryjnej. Taką współpracę uczelni i biznesu na rzecz absolwentów przewidują przepisy nowej ustawy o warunkach zatrudnienia i prawie pracy, znanej pod nazwą Jobs Act. Przygotował ją poprzedni rząd Matteo Renziego.

 

Jak się zauważa, ta nowatorska metoda przyjmowania do pracy, wprowadzona w bardzo krótkim czasie na Sycylii ma szczególne znaczenie w czasach bezrobocia wśród młodzieży, także po studiach. Sięga ono we Włoszech 40 procent.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze