Policja sprawdzi drugiego kierowcę wiceministra Kownackiego. Tego, który zabrał go po kolizji

Polska
Policja sprawdzi drugiego kierowcę wiceministra Kownackiego. Tego, który zabrał go po kolizji
Stream1.pl

"Wobec możliwości popełnienia wykroczenia" przez kierowcę, który przyjechał po wiceszefa MON Bartosza Kownackiego, by zabrać go po kolizji, i który zawrócił na podwójnej linii ciągłej, informację o tym przesłano policji drogowej - poinformował w czwartek polsatnews.pl rzecznik prasowy stołecznej policji. Za środową stłuczkę wiceminister przeprosił, a kierowca jego limuzyny został ukarany mandatem.

Po kolizji na warszawskim Solcu, kierowca, który przyjechał po Bartosza Kownackiego, zawrócił na podwójnej ciągłej. Film pokazujący ten moment opublikowano w internecie.


Zapytaliśmy asp. sztab. Mariusza Mrozka, rzecznika stołecznej policji, czy sprawa złamania przepisów w tym przypadku będzie wyjaśniona. Ponieważ policja nie wiedziała o nagraniu, pokazaliśmy je. 

 

W czwartek rzecznik odpowiedział nam, że "otrzymaną informację niezwłocznie przesłano do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, celem podjęcia czynności sprawdzających".

 

Kownacki przeprasza i uznaje sprawę za zamkniętą

 

- Bardzo przepraszam za to zdarzenie, które w dniu wczorajszym miało miejsce. Każdy z nas chciałby uniknąć, każdemu z nas zdarzają się kolizje i najlepiej, żeby było ich jak najmniej. One nie powinny mieć miejsca i w związku z tym osoba winna, czyli pracownik, który spowodował tę kolizję, został ukarany mandatem i sprawę uznajemy za zamkniętą - powiedział wiceminister na konferencji prasowej w czwartek.

 

Jak dodał, "pojazdem Żandarmerii Wojskowej kierował pracownik cywilny". - Miałem pilne spotkanie, ale też nie jechałem zbyt szybko, bo samochód poruszał się z prędkością ok. 40 km/godz. - powiedział Kownacki.

 

Kierowcę ukarano za wykroczenie polegające na "spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy niezachowaniu należytej ostrożności".

 

polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze