Biały Dom: dowody na podsłuchiwanie kampanii Trumpa zostaną znalezione

Świat
Biały Dom: dowody na podsłuchiwanie kampanii Trumpa zostaną znalezione
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że jest pewien, iż dowody na to, że administracja Baracka Obamy podsłuchiwała Donalda Trumpa podczas kampanii wyborczej, zostaną znalezione i przedstawione.

4 marca Trump na Twitterze zarzucił swemu poprzednikowi w Białym Domu, że w październiku ub.r., czyli na krótko przed wyborami, które odbyły się 8 listopada, zlecił on założenie podsłuchu na "liniach w Trump Tower", czyli w nowojorskim drapaczu chmur należącym do obecnego szefa państwa. Jednocześnie Biały Dom zwrócił się do Kongresu USA o zbadanie tej sprawy.

 

Komisja ds. wywiadu Izby Reprezentantów zleciła resortowi sprawiedliwości przedstawienie dowodów podsłuchiwania Trumpa i jego kampanii.

 

Obama zaprzecza


W poniedziałek resort sprawiedliwości poprosił o przedłużenie terminu dostarczenia dowodów do 20 marca, argumentując, że potrzebuje więcej czasu na ustalenie, "czy istnieje dokument zlecający założenie podsłuchu" w rezydencji Trumpa, oraz "określenie sposobu postępowania, jeśli rzeczywiście go sporządzono".

 

Rzecznik byłego prezydenta Obamy, Kevin Lewis, zaprzeczył, jakoby ktokolwiek z poprzedniej administracji zlecił inwigilację Trumpa, jego kampanii bądź innych obywateli amerykańskich.

 

PAP

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze