"Życzę panu inspektorowi Kubickiemu, żeby ten czas był dobry dla garnizonu i dla pracy policyjnej" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister.

 

 

Mł. insp. Rafał Kubicki jest absolwentem Akademii Humanistycznej w Pułtusku, doktorem nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki. Pracuje jako starszy wykładowca na wydziale pedagogicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W policji służy od 1995 r. - zajmował stanowiska wykonawcze i kierownicze w Komendzie Stołecznej Policji, Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, Stołecznym Stanowisku Kierowania i Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym KSP. Był Pierwszym Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Warszawa-Targówek. W marcu ubiegłego roku został Komendantem Miejskim Policji w Ostrołęce.

 

Podziękowania poprzedniemu komendantowi 

 

Zieliński podziękował również poprzedniemu komendantowi stołecznemu, insp. Robertowi Żebrowskiemu. "Chcę złożyć komendantowi Żebrowskiemu serdeczne podziękowania za czas, kiedy kierował garnizonem. Dziękuję za czas służby" - powiedział.

 

Insp. Robert Żebrowski pełnił funkcję Komendanta Stołecznego Policji od maja 2016 r. - został powołany na to stanowisko na wniosek szefa policji nadinsp. Jarosława Szymczyka przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

 

Pod koniec lutego 2017 r. MSWiA poinformowało, że insp. Żebrowski, otrzymał propozycję objęcia stanowiska dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

"Doświadczenie insp. Żebrowskiego zwiększyłoby efektywność pracy Biura na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach" - podkreśliło wówczas MSWiA.

 

PAP