Dramat rodziny z Otwocka. Zmarła matka trojga dzieci, ojciec stracił pracę

Polska

Kobieta chorowała na serce. Zmarła nagle, w mieszkaniu. Osierociła trójkę dzieci, 10-letniego chłopca i dwie dziewczynki w wieku 9 i 6 lat. Utrzymywała rodzinę, bo kilka dni przed śmiercią jej mąż stracił pracę. Teraz mężczyzna musi odnaleźć się w podwójnej, życiowej roli. Na szczęście z pomocą przyszli ludzie. Trwa zbiórka dla rodziny.

Śmierć matki dla trojga dzieci w wieku 6, 9 i 10 lat to był cios. - Rozmawiamy już o mamie, że zmarła, nie ma jej przy nas. Powoli do nich już dociera, że zabrakło mamy - powiedział pan Andrzej, ojciec trojga dzieci.

 

Kobieta zmarła w domu, na oczach dzieci.

 

Utrzymując rodzinę

 

Tydzień przed śmiercią znalazła pracę, po tym jak mąż ją stracił. Mężczyzna pracował dorywczo na budowie.

 

Teraz rodzina utrzymuje się ze świadczeń rodzinnych i programu 500 plus. W sumie miesięcznie otrzymuje 2 tys. zł. Koszt wynajmu mieszkania to ponad 1200 złotych. Brakuje wszystkiego.

 

Pomoc mieszkańców

 

Marek Leskiewicz, radny w Otwocku zaapelował o pomoc dla rodziny. Potrzebne są ubrania, buty, artykuły chemiczne i higieniczne, spożywcze i cukiernicze. - Żeby mogli spokojnie mieszkać i utrzymać się. Żeby nikt nie odebrał mu tych dzieci - powiedział Katarzyna Wilczek, wolontariuszka pomagająca w akcji.

 

Najbardziej potrzebna jest jednak praca dla ojca trojga dzieci. - Pan Andrzej bardzo się stara, dla niego te dzieci są najważniejsze, organizuje wszystko, co się da. Wierzymy, że da radę wychować te dzieci samodzielnie - podsumowała  Aneta Domańska, kurator rodziny z Sądu Rejonowego w Otwocku.

 

Polsat News

mr/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze