"To nie jest Eurowizja, gdzie się wygrywa solo". Thun i Tarczyński w "Tak czy Nie"

Polska

Polska jako jedyna sprzeciwiła się reelekcji Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Zdaniem eurodeputowanej PO Róży Thun polski rząd niszczy naszą obecność w Unii Europejskiej. Innego zdania był Dominik Tarczyński z PiS, który w programie "Tak czy Nie" powiedział, że "Donald Tusk rozwalił i rozwala Unię Europejską".

- To nie jest Eurowizja, gdzie się wygrywa solo, tylko w Unii Europejskiej gra się zespołowo - powiedziała Thun. Jej zdaniem przyjęcie premier Beaty Szydło na lotnisku po powrocie ze szczytu UE wyglądało, "jakby wracała z Eurowizji". 


- Polski rząd niszczy naszą obecność w UE. To jest zachowanie niezwykle szkodliwe, antypolskie i osłabiające - dodała.


"Tusk zignorował wolę polskiego rządu"


Zdaniem Tarczyńskiego, "Tusk rozwalił i rozwala UE właśnie tym, że odpowiedzialny za rozwój i politykę, jako szef Rady Europejskiej doprowadził do tego, że miało miejsce fiasko negocjacji z Wielką Brytanią".


- Nie czuję potrzeby, żeby Tuskowi gratulować, bo to było zwycięstwo, albo wybór, z którego nie powinien być dumny. Polska zgłosiła swojego kandydata, a Tusk zignorował wolę polskiego rządu - dodał.

 

Program prowadził Piotr Witwicki.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy postawa polskiego rządu na unijnym szczycie doprowadzi do izolacji Polski w Europie?".

 

53,7 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 46,3 proc. biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

  

polsatnews.pl

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze