"Najmłodszy polski milioner" trafił do aresztu

Polska
"Najmłodszy polski milioner" trafił do aresztu
Facebook.com

Zatrzymany w Wigilię 2016 roku w Austrii 24-letni Piotr K., poszukiwany za oszustwa w związku z działalnością gospodarczą, w piątek został przetransportowany do aresztu śledczego w Nowym Sączu - dowiedziała się w PAP ze źródeł zbliżonych do policji.

Warszawska prokuratura regionalna poinformowała, że zostanie on następnie przewieziony do Warszawy, a w prokuraturze będą z jego udziałem wykonywane "czynności procesowe".

 

Oszustwa i wprowadzenie kosmetyków bez zezwoleń


Prokuratura regionalna prowadzi śledztwo przeciwko K., dotyczące oszustwa i wprowadzenia do obrotu kosmetyków bez zezwolenia oraz środków farmaceutycznych. Takie zarzuty Piotr K. usłyszał już wcześniej.

 

To przestępstwa z Prawa Farmaceutycznego (reklamowanie bez uprawnień produktów leczniczych i przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia), a także ustawy o kosmetykach (wprowadzanie do obrotu kosmetyku wbrew zakazom ustawowym). Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Miał oszczędzać od 13 roku życia


"Najmłodszy polski milioner", jak nazywały go niektóre media, był poszukiwany od ponad roku. W 2016 r. wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

 

Miejsce pobytu K. ustalili policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Zebrane informacje przekazali austriackim policjantom, którzy zatrzymali mężczyznę w Wigilię zeszłego roku na terenie Austrii.

 

24-latek przedstawiał się jako właściciel kliniki medycyny estetycznej. Przekonywał, że zaczął oszczędzać już w wieku 13 lat m.in. dzięki tłumaczeniom z angielskiego, sprzątaniu stajni, hodowaniu świerszczy i pracy w Danii w ogrodach.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze