Na północy wiosna zmieni się w zimę. Idzie mróz i śnieg

Polska
Na północy wiosna zmieni się w zimę. Idzie mróz i śnieg
Polsat News

Po wyjątkowo ciepłym jak na początek marca weekendzie, nadeszło nagłe ochłodzenie. Na północy kraju jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek chwyci mróz i spadnie śnieg. Wszystko za sprawą płytkiego niżu atmosferycznego, który wędruje nad wschodnimi regionami Polski.

W poniedziałek wieczorem na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu temperatura spadła w pobliże zera. Pada deszcz ze śniegiem, który przejdzie w śnieg. Najpierw prószyć będzie na wyżej położonych obszarach, np. na Kaszubach.

 

W Olsztynie w nocy termometry wskażą 1 stopień mrozu, a kolejnej nocy minus 2 stopnie. Podobna temperatura będzie w Suwałkach. W ciągu dnia w tych rejonach temperatura maksymalnie sięgnie 5 stopni Celsjusza.

 

 

Chłodniej we wtorek będzie w okolicach Gdańska i Koszalina, gdzie w najcieplejszym momencie dnia tylko 2 stopnie ciepła, 3 stopnie w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

 

Im dalej na południe, tym cieplej: w Bydgoszczy i Toruniu do 5 stopni, a w Warszawie i Krakowie 6. Podobna aura utrzyma się aż do czwartku.

 

Weekend znów ma być cieplejszy. W piątek z temperaturą do 9 stopni Celsjusza, w sobotę do 14, a w niedzielę do 10. Minusem będą występujące niemal w całej Polsce opady deszczu.

 

twojapogoda.pl, polsatnews.pl

ml/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze