Zapłacą za podróżowanie i picie piwa. Najlepsza praca na świecie

Kultura
Zapłacą za podróżowanie i picie piwa. Najlepsza praca na świecie
Facebook/World of Beer

Amerykańska firma World of Beer szuka trzech osób do pracy. Nie jest to jednak jedno z tysięcy zwykłych ogłoszeń o pracę. Do obowiązków przyszłych pracowników będzie należało... podróżowanie po świecie i picie piwa.

Wśród wielu milionów ogłoszeń o pracę, które każdego dnia publikowane są na całym świecie, czasami można odnaleźć prawdziwe perełki, które od razu zostają okrzyknięte "pracą marzeń". Był już więc tester czekolady oraz opiekun rajskiej wyspy. Teraz dochodzi do tej listy kolejna propozycja prosto ze Stanów Zjednoczonych.

 

Obowiązki: odwiedzanie barów i browarów na całym świecie 

 

Firma World of Beer z Florydy, która produkuje piwa kraftowe (rzemieślnicze), poszukuje trzech osób, które podejmą pracę w charakterze degustatora piwa. Praca nie polega jedna na zwykłym piciu piwa. Wiąże się z częstymi podróżami po różnych zakątkach świata. 

 

Do naszych obowiązków będzie bowiem należeć odwiedzanie barów, browarów i festiwali piwnych na całym świecie i degustowanie różnych rodzajów piwa. W pracę nie należy się jednak zbyt mocno "angażować" ponieważ potencjalny pracownik ma dzielić się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych, a swoje doznania dokumentować za pomocą specjalnego videobloga.

 

Wynagrodzenie: 12 tys. dol. miesięcznie i darmowe podróże

 

Praca ma trwać 3 miesiące i ma się odbywać latem. Potencjalny pracownik może liczyć na zarobki rzędu 12 tys. dol. miesięcznie (ok. 50 tys. zł). Amerykański browar zapewnia również bezpłatne podróże i zakwaterowanie.

 

Ogłoszenie skierowane jest niestety wyłącznie do mieszkańców USA, którzy ukończyli 21 rok życia. Zgłoszenia można wysyłać do 26 marca. Do specjalnego formularza rekrutacyjnego, zamieszczonego na stronie firmy, chętni muszą dołączyć krótki filmik, w którym przekonają komisję rekrutacyjną do swojej piwnej pasji.

 

- Film musi dokumentować zamiłowanie kandydata do piwa, ale nie znaczy to, że trzeba być ekspertem w tej dziedzinie - mówi szefowa marketingu World of Beer Hannah Davis. - Najważniejsza jest pasja i pomysłowość. Największe szanse mają filmy, które zapadną nam w pamięć - dodaje.

 

 

Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Szczęśliwa trójka ma zostać wybrana do końca kwietnia.

 

Firma zapewnia, że w oferowanej przez nią "pracy marzeń", oprócz kaca, można zdobyć cenne doświadczenie, poszerzyć swoja wiedzę z browarnictwa, poznać wielu ciekawych ludzi oraz przeżyć szalone przygody.

 

thesun.co.uk, thrillist.com

dk/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze