Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, rozpoczął dochodzenie w sprawie seksistowskich uwag wygłoszonych przez europosła Janusza Korwin-Mikkego. Powiedział on, że kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". Ta wypowiedź wywołała burzę i falę potępienia w internecie.

 

- Kobiety kiedyś rządziły. Teraz kobiety są popychłem. Kiedyś nikt by się nie odważył powiedzieć do kobiety - "ty idiotko". To tylko teraz jest możliwe, jak jakieś idiotki usiłują nam wepchnąć równouprawnienie - powiedział Korwin-Mikke. 

 

- Przestałyśmy być traktowane, my kobiety, jak ludzie. Zakazuje nam się lub próbuje zakazać zabezpieczenia lub opieki lekarskiej. Kobiety to też ludzie i mamy zagwarantowane prawa - stwierdziła Śniegocka.


Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy w ciągu ostatniego roku pogorszyła się sytuacja prawna kobiet w Polsce?".


Większość uczestników sondy - 53,4 proc. uznało, że sytuacja prawna kobiet nie pogorszyła się. Przeciwnego zdania było 46,6 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl