"Nowoczesny klasyk w nowej odsłonie" - pisze Nokia na swojej stronie internetowej.

 

Kolorowe obudowy, wąż i klasyczny dzwonek

 

Nowa Nokia 3310 nawiązuje do wyglądu oryginału, ma zaokrąglone boki, kolorowe obudowy i charakterystyczny obły ekran o przekątnej 2,4 cala. Z urządzenia nie zniknął także znany klasyczny dzwonek. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

 

Nowy model jest smuklejszy i lżejszy. Ma cztery odcienie obudowy do wyboru: ciepły czerwony, żółty błyszczący, oraz granatowy matowy i szary matowy.

 

Producent zadbał także o to, aby bateria miała podobne parametry jak ta, którą montowano w starym modelu z czego "niezniszczalny" model 3310 był znany i za co klienci bardzo go cenili. Na jednym ładowaniu można teraz rozmawiać cały dzień. Można także zostawić telefon w trybie spoczynku nawet na cały miesiąc bez konieczności doładowywania. Do ładowania służy gniazdo micro USB.

 

W nowym telefonie wraca także legendarny "Snake" czyli "Wąż". Gra została odświeżona, ale nadal ma wiele wspólnego z poprzednikiem. Producent zachęca do odnalezienia swoich rekordów na starym "Wężu" i pobicia ich na nowym.

 

Aparat fotograficzny, Bluetooth i dużo pamięci

 

Telefon ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a muzyki można słuchać przez Radio FM i odtwarzacz MP3. Muzyką z odtwarzacza można się na tym telefonie cieszyć do 51 godzin bez ładowania.

 

Całkowicie nowy interfejs użytkownika nawiązuje do starej wersji. Nawigacja w telefonie zarządzanym przez system operacyjny Nokia Series 30+ przypomina stary model.

 

Nowością jest aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli, który został wyposażony w lampę błyskową LED.

 

Producent oddał do dyspozycji użytkownika pamięć wbudowaną o pojemności 16 MB z możliwością rozbudowania o kartę MicroSD o pojemności 32 gigabajtów.

 

Dane można przesyłać przez Bluetooth 3.0. Minusem jest brak WiFi. I to, że kolorowy wyświetlacz QVGA o przekątnej 2,4 cala nie jest dotykowy.

 

Internet jest, ale tylko 2G

 

Telefon loguje się w sieci 2G GSM 900/1800 MHz. Oznacza to, że internet będzie w nim bardzo wolny. Ale będzie.

 

Wymiary: 115,6 x 51 x 12,8 mm.

 

Producentem telefonu jest firma HMD Global. Nokia, która w ostatnich latach przeżywała spore kłopoty związane z działem telefonów i znów próbuje powrócić na rynek z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, umieściła na nim jedynie swoje logo.

 

Cena: 69 euro.

 

Serwis TechRatar zamieścił w serwisie You Tube porównanie obu telefonów:

 

 

 

polsatnews.pl