To on wjechał w ludzi w Nowym Orleanie. Policja ujawniła zdjęcie aresztanta

Świat
To on wjechał w ludzi w Nowym Orleanie. Policja ujawniła zdjęcie aresztanta
PAP/EPA/New Orleans Police Department

Departament policji z Nowego Orleanu ujawnił zdjęcie 25-letniego Neilsona Rizzuto, który w sobotę wjechał w tłum w największym mieście Luizjany (USA). 28 osób, które uczestniczyły w paradzie, zostało rannych. Policja ustaliła, ze poziom alkoholu we krwi sprawcy wypadku był trzy razy wyższy niż dopuszczalny w tym stanie limit.

Rizzuto jechał pijany swoim pickupem. Otwartą dla ruchu ulicą poruszał się wzdłuz trasy parady Krewe of Endymion, największej i najpopularniejszej imprezy kończącej karnawał w Nowym Orleanie. Kierowca staranował trzy pojazdy, w tym śmieciarkę, po czym skręcił i wjechał w tłum przyglądający się paradzie.

 

Kobieta, która była świadkiem incydentu, 21-letnia Kourtney McKinnis, powiedziała dziennikarzom, że kierowca sprawiał wrażenie, jakby nie był świadomy tego, co zrobił.

 

- Wydawało się, że nie wie, gdzie jest - relacjonowała.

 

Do szpitala trafiło 21 osób, a siedem odmówiło hospitalizacji. Wśród rannych są dzieci w wieku 3 i 4 lat. Najstarsi ranni mają ok. 40 lat. Obrażenia odniosła m.in. policjantka.

 

Miejscowa policja wykluczyła związek incydentu z terroryzmem i od początku prowadziła postępowanie w kierunku spowodowania wypadku pod wpływem środków odurzających: alkoholu lub narkotyków.

 

polsatnews.pl, PAP

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze