Trump: media nie powinny korzystać z anonimowych źródeł

Świat
Trump: media nie powinny korzystać z anonimowych źródeł
PAP/EPA/OLIVIER DOULIERY / POOL

Występując na konferencji amerykańskich konserwatystów, prezydent Donald Trump ostro skrytykował media, m.in. za korzystanie z anonimowych źródeł. - Reporterom nie powinno być wolno korzystać ze źródeł, jeśli nie podadzą czyjegoś nazwiska - powiedział. Agencja AP odnotowuje, że zaledwie kilka godzin wcześniej ludzie z jego ekipy wystąpili na briefingu dla prasy, zastrzegając sobie anonimowość.

Na dorocznej konferencji amerykańskich konserwatystów (Conservative Political Action Conference - CPAC) Trump powiedział także, że budowa muru wzdłuż granicy USA z Meksykiem rozpocznie się wkrótce, o wiele szybciej niż planowano.

 

Powtórzył też, że nielegalni imigranci, którzy dopuścili się przestępstw, będą deportowani z USA.

 

Trump poinformował, że planuje "śmiałe działanie", mające na celu zniesienie ograniczeń dotyczących źródeł energii w USA, w tym ropy łupkowej, gazu ziemnego i węgla. Zapewnił przy tym, że będą regulacje chroniące ludzi i środowisko.


Likwidacja Obamacare


Prezydent powtórzył swą obietnicę z kampanii wyborczej dotyczącą zastąpienia Obamacare innym rozwiązaniem. Oświadczył, że system ubezpieczeń zdrowotnych wprowadzony przez prezydenta Baracka Obamę (znany jako Obamacare) grozi krajowemu systemowi ochrony zdrowia "totalną katastrofą".

 

Obiecał, że wraz z Kongresem, w którym Republikanie mają większość, wprowadzi "znacznie lepsze i mniej kosztowne" rozwiązanie.

 

PAP

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze