Karnawał w Rio rozpocznie się symbolicznym przekazaniem uczestnikom parady kluczy do miasta. Będzie temu towarzyszył pokaz sztucznych ognii i fajerwerków. Później, na pięć dni i nocy, Rio de Janeiro stanie się światową stolicą muzyki, tańca i zabawy.

 

 

 

Karnawał w Rio dostarcza rozrywki ludziom na całym świecie i daje okazję do zapoznania się z brazylijską kulturą. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Rio by zobaczyć  na żywo tancerzy występujących na ogromnych sambodromach. Najsłynniejszym wydarzeniem karnawału w Rio de Janeiro jest Parada Samby - jedyny w swoim rodzaju pokaz, w którym szkoły samby z Rio de Janeiro rywalizują ze sobą o miano tej najlepszej.

 

 

 

Co roku każda szkoła samby wybiera swój motyw przewodni na paradę. Może to być świętowanie jakiegoś szczególnego okresu w historii Brazylii lub utożsamianie się z wybranymi zwierzętami lub żywiołami przyrody.

 

Wszystkie stroje muszą być pomysłowe, kolorowe i oryginalne. Często wykorzystywane są lustra, pióra, połyskujące tkaniny, jedwab, kamienie szlachetne i monety. Każda szkoła samby ma swoje charakterystyczne kolory. Całe wydarzenie przypomina tropikalną muzyczną imprezę.

 

rio-carnival.net, polsatnews.pl