Lekcja bezpieczeństwa z pierwszą damą

Polska
Lekcja bezpieczeństwa z pierwszą damą
PAP/Grzegorz Michałowski

O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze, rozwadze i noszeniu odblasków - mówiła w środę podczas specjalnej lekcji uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu pierwsza dama Agata Kornhauser - Duda. "Dbanie o bezpieczeństwo dzieci jest naszym wspólnym obowiązkiem" - podkreśliła.

Pierwsza dama uczestniczyła w lekcji poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego zorganizowanej w Łowiczu. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przygotowanych dla uczniów klas 1-3 przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) najmłodsi uczestnicy ruchu poznawali podstawowe zasady obowiązujące na drodze oraz uczyli się zasad bezpieczeństwa.

 

- Nie mam wątpliwości, że wasi rodzice nauczyli już was, jak bezpiecznie przemierzać drogę do i ze szkoły; jak zachowywać się w podróży i w miejscach, w których poruszają się pojazdy. Dziś te wszystkie zasady sobie przypomnimy, pewnie nauczycie się też czegoś nowego, a zdobytą wiedzą będziecie mogli wykorzystać w praktyce - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

 

Pierwsza dama zwracając się do najmłodszych prosiła ich, by przestrzegając przepisów dbali nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

 

"Rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju"

 

- Równie ważne, jak przestrzeganie przepisów, jest pracowanie nad pewnymi cechami, które ułatwią nam bezpieczny powrót do domu ze szkoły, czy podróży. Chciałabym byście pracowali nad takimi cechami, jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju. A także zawsze, kiedy czujecie się niepewnie na drodze, zadawali pytania i prosili o pomoc. Dzięki tym cechom na pewno łatwiej będzie wam się poruszać bezpiecznie po drodze - podkreśliła.

 

Po części teoretycznej Agata Kornhauser-Duda razem z uczniami wzięła udział w zajęciach praktycznych w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczniowie poznawali m.in. znaki. Rozdała również dzieciom materiały edukacyjne oraz odblaskowe worki i opaski poprawiające ich widoczność na drodze.

 

Podczas zajęć przepisy bezpieczeństwa w atrakcyjnej formie przybliżył najmłodszym m.in. p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze