Nie żyje działaczka Nowoczesnej Lidia Śmigowska. Zginęła w wypadku

Polska
Nie żyje działaczka Nowoczesnej Lidia Śmigowska. Zginęła w wypadku
Facebook/Lidia Śmigowska

Do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła działaczka Nowoczesnej, doszło w poniedziałek po godz. 21:30 na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Dąbrowa (Małopolska). W wypadku uczestniczyły cztery pojazdy. - Kierujący mercedesem nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka volkswagenem - informuje policja. Śmigowska była pasażerką mercedesa.

W wyniku uderzenia volkswagen znalazł się na lewym pasie jezdni i uderzył w prawidłowo jadącego seata ibizę, który następnie uderzył w jadącego z naprzeciwka forda focusa.


Mercedes znalazł się w rowie, a 54-letnia pasażerka pojazdu, mimo podjętej akcji reanimacyjnej, zmarła na miejscu zdarzenia.


Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego, przez kilka godzin pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej oraz grupy wypadkowej sądeckiej komendy, którzy przeprowadzili oględziny zwłok, miejsca zdarzenia i pojazdów, jak również sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną.

 

Fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

 

Kierowcy mercedesa zatrzymano prawo jazdy


Policjanci zbadali również trzeźwość uczestników zdarzenia (byli trzeźwi), a kierowcy mercedesa zatrzymali prawo jazdy.

 

Przesłuchali także świadków uczestniczących w zdarzeniu.

 

W akcji ratunkowej brali też udział strażacy. Droga była zamknięta przez ok. trzy godziny, a policjanci kierowali pojazdy na objazdy.


Ciało posłanki zabezpieczono do badań sekcyjnych. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie ponieśli poważniejszych obrażeń, jednak dwie osoby - kierowcę mercedesa i kierowcę volkswagena przewieziono na obserwację do sądeckiego szpitala.

 

Współzałożycielka Nowoczesnej w Małopolsce

 

Lidia Śmigowska była współzałożycielką i wiceprzewodniczącą Nowoczesnej w Małopolsce. Ukończyła krakowską Wyższą Szkołę Pedagogiczną i studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Przez wiele lat uczyła w sądeckich szkołach. Była prezesem i współzałożycielką pierwszego w kraju nowosądeckiego klubu "Fifty-One", w ramach którego prowadziła akcje charytatywne i promujące region nowosądecki.

 


polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze