"Nie będzie Europejskiego Nakazu Aresztowania Tuska". Zapewnia Jaki

Polska
"Nie będzie Europejskiego Nakazu Aresztowania Tuska". Zapewnia Jaki
Polsat News

- Nie ma zamiarów wystawienie Europejskiego Nakazu Aresztowania Donalda Tuska - powiedział w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. O zamiarze wystawienia europejskiego nakazu aresztowania Tuska napisał w czwartek brytyjski dziennik "Financial Times". Sugestia miała paść podczas rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

- Absolutnie nie ma takich zamiarów, i jako wiceminister sprawiedliwości, który nadzoruje kwestie europejskich nakazów ścigania (uważam, że) to jakiś absurd - powiedział Jaki pytany w niedzielę w TVN24 o możliwość wystawienia nakazu aresztowania Donalda Tuska.


- Skoro pojawia się taki przeciek od różnych urzędników europejskich, gdzie wiadomo że jeden z szefów tych urzędników to Donald Tusk, to czy przypadkiem on sam nie ma interesu, żeby wypuszczać takie plotki i robić z siebie ofiarę - dodał wiceminister.

 

"I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić?:)"


Wcześniej na temat publikacji dziennika "Financial Times" wypowiadał się wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, który stwierdził, że choć osobiście nie brał udziału w rozmowie kanclerz Niemiec i prezesa PiS, to "ma zapewnienia jednego z uczestników rozmowy, że żadne tego typu słowa nie padły".


- Nie padło tego typu sformułowanie, Jarosław Kaczyński nie od dziś ma wiele zastrzeżeń nie tylko takich jak ja, dużo poważniejszych zastrzeżeń do polityki i działalności Donalda Tuska, ale tego typu sformułowanie na pewno nie padło z jego ust - mówił w czwartek Gowin.


Sam Tusk w czwartek gdy pojawiła się publikacja "FT", umieścił na Twitterze wpis: "I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić?:)"


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze