"Uwaga, dziecko cierpi. Nie pozwól na to!". Łódź walczy z przemocą wobec dzieci

Polska

7 na 10 dzieci w Polsce pada ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. W obronie najmłodszych stanęli w piątek w Łodzi policjanci, urzędnicy i nauczyciele. Spotkali się, by opracować metody lepszej ochrony najmłodszych. W Łodzi co roku ujawnianych jest ponad tysiąc przypadków przemocy wobec dzieci.

Kampania informacyjna "Uwaga, dziecko cierpi. Nie pozwól na to!" to nowy projekt Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizowany we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk. Jej celem jest uwrażliwienie mieszkańców na krzywdę dzieci spotykających się na co dzień z agresją.

 

- Przemoc nie wybiera, mamy z nią do czynienia również w dobrych domach, w rodzinach w których się byśmy nie spodziewali - powiedział Polsat News Adam Dębiński, z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

 

Współpraca z policją

 

Organizatorzy chcą również wypracować ze społecznością lokalną takie formy zachowań, dzięki którym, poprzez system wczesnego powiadamiania policji oraz innych służb o niepokojących sygnałach i zagrożeniach, będzie można zapobiec zagrożeniom i skutecznie im przeciwdziałać. 

 

Co roku w całej Polsce odbywa się także ponad 60 tys. spotkań z najmłodszymi, które maja im uświadomić, co to jest przemoc i gdzie szukać pomocy.

 

polsatnews.pl

mr/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze