Nie żyje dwóch mężczyzn. "Najprawdopodobniej zatruli się tlenkiem węgla"

Polska
Nie żyje dwóch mężczyzn. "Najprawdopodobniej zatruli się tlenkiem węgla"
Polsat News

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia - poinformowała w środę rzeczniczka policji w Piotrkowie Trybunalskim Ilona Sidorko. - Wszystko wskazuje na to, że doszło do zatrucia tlenkiem węgla od tlącego się dywanu - dodała.

Jak wyjaśniła, rano piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu dwóch nieprzytomnych osób w mieszkaniu w Woli Moszczenickiej. Okazało się, że na podłodze w mieszkaniu leżeli dwaj mężczyźni. Lekarz stwierdził zgon 55- i 56-latka z gminy Moszczenica.

 

Sidorko przypomniała, że czad jest bardzo groźny, nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie "dusi w gardle", jest toksyczny, a objawy zatrucia nim mogą się pokazać nawet po kilku tygodniach. Jest lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, łatwo przenika przez ściany, stropy i warstwy ziemi.

 

Rzeczniczka zwraca uwagę, że specjaliści radzą, aby nie zatykać kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach oraz dokonywać okresowych kontroli instalacji wentylacyjnych i gazowych.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze