"Kocham Polskę" - kampania Młodzieży Wszechpolskiej z okazji walentynek

Polska
"Kocham Polskę" - kampania Młodzieży Wszechpolskiej z okazji walentynek
Facebook/Kampania Społeczna Kocham Polskę

Z okazji walentynek Młodzież Wszechpolska zorganizuje w prawie 100 miastach kampanię "Kocham Polskę" - poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Jak podkreślili, kampania ma promować nowoczesny patriotyzm.

Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski zaznaczył w poniedziałek, że kampania społeczna "Kocham Polskę" nawiązuje do przypadającego na wtorek 14 lutego "dnia zakochanych". - Chcemy pokazać w tym ważnym dniu, że 14 lutego należy pamiętać nie tylko o miłości do drugiej osoby, ale również o miłości do ojczyzny - mówił.

 

- Jako nacjonaliści, jako narodowcy uważamy, że naród i ojczyzna to najwyższe ziemskie wartości - pragniemy przypominać o tym, zwłaszcza młodym ludziom - dodał.

 

Według Pławskiego, dzięki takim akcjom popkultura jest nasycana "patriotycznymi i narodowymi wartościami".

 

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej przypomniał również, że we wtorek przypada 75. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajowej. - Jest to również bardzo ważny aspekt naszej akcji - otrzymaliśmy patronat Związku Żołnierzy Armii Krajowej, mamy również patronat Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych - zaznaczył.

 

Jak podkreślił, Młodzież Wszechpolska chce przez swoją akcję promować nowoczesny patriotyzm oraz "pewien optymizm patriotyczny".

 

"Naród i państwo to najwyższe ziemskie wartości"

 

Prezes warszawskiej struktury Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch poinformował, że sama akcja organizowana jest od kilkunastu lat, a jej jutrzejsza edycja odbędzie się w prawie 100 miastach na terenie całej Polski.

 

- W samej Warszawie jutro akcja rozdawania plakatów odbędzie się przy wyjściu ze stacji metra Centrum, na popularnej "patelni" - powiedział.

 

Pławski dodał, że dla Młodzieży Wszechpolskiej "naród i państwo to najwyższe ziemskie wartości". - Jesteśmy pewni, że im więcej będzie nacjonalizmu, idei narodowej, która jest dla Polski bardzo zasłużona, im więcej będzie patriotyzmu w przestrzeni publicznej i w całej szeroko pojętej popkulturze, tym lepiej dla Polski - mówił.

 

- Mamy nadzieję, że m.in. na tego typu akcjach, jak nasza jutrzejsza akcja - kampania społeczna "Kocham Polskę", Polska będzie zyskiwała - dodał.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze