- Fakt, że pan minister Błaszczak pojawił się na miesięcznicy, świadczy o tym, że kompletnie nie czuje tego, jaką funkcję sprawuje. On powinien być zdymisjonowany przez panią premier. Albo sam honorowo powinien się podać do dymisji - mówił Jerzy Meysztowicz.

 

"Nie powinien ani pięciu minut dłużej sprawować tej funkcji"

 

- To jest osoba, która nie powinna ani pięciu minut dłużej sprawować tej funkcji - powiedział polityk Nowoczesnej, którego partia zapowiedziała w poniedziałek złożenie wniosku o odwołanie ministra spraw wewnętrznych i administracji.

 

- BOR wymaga poważnej zmiany. I to zarówno, jeżeli chodzi o sposób szkolenia pracowników czy funkcjonariuszy tego BOR-u, jak również ze względu na sprzęt i procedury, które tu są stosowane. Wystrzelenie opony w samochodzie prezydenta Rzeczypospolitej to jest rzecz zupełnie niesłychana - podkreślał Andrzej Gelberg.

 

Jego zdaniem, "serwis tego działu transportowego BOR-u kompletnie się skompromitował".

 

Wątpliwości po wypadku z udziałem premier

 

Do wypadku z udziałem premier Beaty Szydło doszło w piątek ok. godz. 18:30 w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów, w której pojazd premier jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu, które uderzyło w drzewo. W wypadku ranni zostali też dwaj funkcjonariusze BOR - kierowca i szef ochrony premier.

 

Nowoczesna poinformowała w poniedziałek, że chce złożyć wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Jednocześnie zaapelowała do innych klubów parlamentarnych o poparcie takiego wniosku. Cezary Tomczyk pytany, czy PO poprze wniosek, odpowiedział, że "chcielibyśmy dać ministrowi szansę, by honorowo podał się do dymisji".

 

Uczestnicy sondy za odejściem Błaszczaka

 

W naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy: czy minister Mariusz Błaszczak powinien stracić stanowisko?

 

Zdecydowana większość biorących udział w głosowaniu - 73,8 proc - uznała, że minister Błaszczak powinien odejść. Jedynie 26,2 proc. głosujących było przeciwnego zdania.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

polsatnews.pl