Chcieli wysadzić bankomat. Zburzyli cały bank

Polska

Mierz siły na zamiary - tej refleksji zabrakło złodziejom, którzy chcieli okraść bankomat w Grzebienisku koło Poznania. By wydobyć urządzenie ze ściany podłożyli ładunek wybuchowy, który okazał się zbyt silny. W wyniku eksplozji w powietrze wyleciał oddział banku.

Sprawcy wysadzili w powietrze bankomat około 3 w nocy z czwartku na piątek. Najprawdopodobniej wpompowali w konstrukcję łatwopalny gaz, który potem zdalnie zdetonowali.

 

Wybuch był na tyle potężny, że uszkodził konstrukcję budynku, w którym mieściła się placówka bankowa i sklep spożywczy. Odłamki bankomatu nieznacznie uszkodziły też sklep znajdujący się po drugiej stronie ulicy.

 

Nawet 60 tys. zł

 

Policjanci poszukują sprawców zdarzenia. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawców było trzech. Osoby te poruszały się samochodem jasnego koloru typu SUV. Samochód może posiadać pewne uszkodzenia, które mogły powstać w wyniku eksplozji - powiedziała Polsat News sierż. szt. Sandra Chuda z policji w Szamotułach.

 

Po kradzieży złodzieje odjechali z Grzebieniska na północ w kierunku drogi krajowej nr 92. Łupem złodziei padło od 20 do 60 tys. zł.

 

Polsat News

mr/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze