O skutkach polsko-niemieckiego spotkania na szczycie - Marek Belka w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
O skutkach polsko-niemieckiego spotkania na szczycie - Marek Belka w programie "Gość Wydarzeń"
NBP

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas wizyty w Warszawie spotka się m.in. z premier Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz liderami opozycji. Jakie mogą być skutki tych rozmów - o tym w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15 Beata Lubecka porozmawia z byłym premierem i byłym prezesem NBP Markiem Belką.

Rozmowy szefowych rządu mają dotyczyć istotnych kwestii europejskich, takich jak: obronność, sprawy klimatyczne, energetyka i kryzys migracyjny. Wizyta ma posłużyć do "poszukiwania wspólnego scenariusza dla Europy".
 
Wśród poruszanych tematów może się też znaleźć Brexit oraz kwestia poparcia dla starań Donalda Tuska o drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim ma dotyczyć "lepszego wzajemnego zrozumienia Warszawy i Berlina i zbudowanie na tym lepszym porozumieniu dobrego, praktycznego planu dla UE".


Co z tej wizyty może praktycznie wyniknąć, jakie może wyglądać dalsza współpraca polsko-niemiecka? - m.in. o to Beata Lubecka zapyta byłego szefa polskiego rządu Marka Belkę.


Natomiast w "Wydarzeniach" o 22:00 także o tej wizycie Joanna Wrześniewska-Sieger porozmawia z Januszem Reiterem, byłym ambasadorem RP w Niemczech i USA.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Prowadzące rozmowę przedstawią je w programie.

 

polsatnews.pl

 

ptw/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze