Przemycali narkotyki z Ameryki Płd. do Polski. Szef gangu aresztowany w Madrycie

Polska
Przemycali narkotyki z Ameryki Płd. do Polski. Szef gangu aresztowany w Madrycie
Pixabay/stevepb

Do Polski trafił Jurij V., lider zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki z Ameryki Południowej do Polski; został zatrzymany przez hiszpańską policję - poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji. Po przewiezieniu do Polski Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Funkcjonariusze gorzowskiego CBŚP poszukiwali 43-letniego Jurija V. od 2010 r. Według ustaleń policjantów, mężczyzna był liderem zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Hiszpanii, a potem do Polski w latach 2004-2008. Gang składał się z około 40 osób, obywateli polskich. Przemycił co najmniej 165 kilogramów kokainy i ponad 4 kilogramy heroiny o łącznej wartości sięgającej ponad 25 mln złotych.

 

Pozyskiwał "werbowników" i kurierów

 

- Zatrzymany w Madrycie przestępca zajmował się głównie pozyskiwaniem "werbowników" i kurierów, którzy w swoich bagażach przemycali narkotyki. Gangsterzy, po pozyskaniu osoby, która miała przemycić narkotyki w swoim bagażu, opłacali jej przelot w obie strony oraz pobyt w Ameryce Południowej, a po udanym powrocie do Hiszpanii, odbierali od niej przesyłkę - powiedziała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.

 

Lider grupy był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i został zatrzymany przez hiszpańskich policjantów w Madrycie.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze