"Marnotrawstwo kadry". Zemke o odejściach oficerów z armii w "Tak czy Nie"

Polska

Zdaniem byłego wiceszefa MON w polskim wojsku mamy do czynienia z "marnotrawstwem kadry". O rzeczniku MON Bartłomieju Misiewiczu oraz o odejściach z armii generałów i pułkowników w programie "Tak czy Nie” rozmawiali Janusz Zemke (były wiceszef MON, europoseł SLD) i Tomasz Szatkowski (obecny wiceszef MON).

W ostatnich miesiącach z wojska odeszło  prawie 30 generałów i ponad 250 pułkowników. Wiceszef MON Tomasz Szatkowski w programie "Tak czy Nie" bronił decyzji kadrowych i przekonywał, że nowi dowódcy są równie doświadczeni, co ich poprzednicy. Z kolei, zdaniem byłego wiceszefa MON Janusza Zemke w polskim wojsku mamy do czynienia z  "marnotrawstwem kadry".

 

Była też mowa o rzeczniku MON Batłomieju Misiewiczu. Wzbudza on bowiem coraz większe kontrowersje. Burzę w internecie wywołały zdjęcia na których widać salutujących mu żołnierzy. Nie milkną też komentarze wokół - opisanej przez dziennik "Fakt" - wizyty Misiewicza w jednym z białostockich nocnych klubów. Poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski złożył zawiadomienie do prokuratury i oczekuje zbadania czy Misiewicz pojechał na prywatną imprezę służbową limuzyną. Jego zdaniem mogło tu dojść do nadużycia uprawnień. 

 

Kwestię salutowania rzecznikowi Tomasz Szatkowski bagatelizował. 

 


W tym kontekście w naszej sondzie pytaliśmy - czy Bartłomiej Misiewicz powinien odejść z MON?


Za jego odejściem opowiedziało sie 85,5 proc. głosujących; za pozostaniem 14,5 proc.


Głosować można do godziny 23:00. Po tej godzinie podamy wyniki sondy.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

 

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze