Zatrzymania to efekt śledztwa jakie CBA prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ws. korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin.

 

 Ustalono, że dostarczane  przez firmę biznesmena  transporty wcale nie były biomasą. Mimo to pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe,  potwierdzali, że ciężarówki były właśnie wypełnione odpowiednią technicznie biomasą. Przez to dochodziło do produkcji prądu z paliwa złej jakości.  

 

Funkcjonariusze CBA  zatrzymali 12 osób, w tym biznesmena  i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrowni Szczecin. Wśród zatrzymanych osób jest dyrektor ds. energii - główny inżynier Elektrowni Szczecin S.A. Dyrektora zatrzymano na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 000 zł.

 

Milion zł w gotówce

 

W wyniku przeszukań zabezpieczono ok. 1 mln zł gotówce, w tym  ponad 100 tys. zł. w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

 

Wstępne ustalenia wskazują na spowodowanie tym procederem wielomilionowych szkód na szkodę  spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej SA.

 

polsatnews.pl