Policjanci z Tczewa ustalili dane prawie dwudziestu osób, które brały udział w tym zdarzeniu.

 

Większość z nich pochodzi z terenu Trójmiasta, ale są też osoby z innych województw.

 

Policja zatrzymała już trzech sprawców. Mieszkaniec Gdańska został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 zł, a kolejni ustaleni mężczyźni, 25-letni gdynianin i 21-latek z Gdańska będą odpowiadali przed sądem - policjanci skierowali już do sądu wniosek o ich ukaranie.

 

Sprawcy będą odpowiadać za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim oraz utrudnianie i tamowanie ruchu innym uczestnikom na drodze. Za te wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Kibice pomorskich drużyn piłkarskich spotkali się na autostradzie w sobotę, zatamowali ruch. Następnie wysiedli z pojazdów i gonili się po autostradzie. Łącznie w zdarzeniu brało udział około 100 mężczyzn. Byli dobrze przygotowani. Policja nieoficjalnie przyznała trójmiejskim mediom, że miała wcześniej informację o tym, że do takiego zdarzenia może dojść.

 

Niektórzy kibice przyjechali na miejsce samochodami z zakrytymi tablicami rejestracyjnymi. Za jazdę z zasłoniętymi numerami rejestracyjnymi będą odpowiadać za kolejne wykroczenie. Za ograniczenie czytelności tablicy rejestracyjnej grozi kara grzywny do 3 tys. złotych lub nagany.

 

  

polsatnews.pl