- Jeśli mówimy o jakichś układach i sitwach, to największe układy i sitwy tworzy PiS - dodał Niesiołowski.

 

- Oceniam Jarosława Kaczyńskiego tylko za działania. To człowiek, który wprowadza w Polsce dyktaturę, łamie demokrację i ja, jako polski patriota, walczący o demokrację od 50 lat domagam się tego, żeby Polsce przywrócono demokrację. Głównym zagrożeniem dla demokracji i wolności w Polsce jest Kaczyński i będę zwalczał tego polityka - podkreślił Niesiołowski.


Zdaniem warszawskiego radnego Piotra Guziała "sam pomysł dwukadencyjności nie jest pomysłem najgorszym". - Ale dlaczego ma to dotyczyć wójtów, burmistrzów, prezydentów, a nie także starostów, marszałków, radnych i parlamentarzystów? To wymaga szerszego przedyskutowania - powiedział.


Dodał jednak, że "to nie może działać wstecz". - Ja uważam, że jeśli prezes Kaczyński będzie się przy tym upierał, to tak jak powiedział marszałek Niesiołowski, będziemy to wszyscy odbierać jako skok na samorządy - podkreślił Guział. 

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy tak, jak mówi opozycja, PiS przygotowuje zamach na samorządy?". 67,7 proc. głosujących odpowiedziało "nie". Przeciwnego zdania było 32,3 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl