Przywódcy Kanady i Meksyku ustalają wspólny front. Przed spotkaniem z Trumpem

Świat
Przywódcy Kanady i Meksyku ustalają wspólny front. Przed spotkaniem z Trumpem
PAP/EPA/Andrew Harrer

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto uzgodnił podczas niedzielnej rozmowy telefonicznej z premierem Kanady Justinem Trudeau, że oba państwa będą współpracować w celu zacieśnienia integracji gospodarczej Ameryki Północnej - poinformował urząd meksykańskiego prezydenta.

Konsultacje przeprowadzono na krótko przed zapowiedzianymi na środę i czwartek rozmowami wysokich rangą przedstawicieli Meksyku i USA na temat zagadnień bezpieczeństwa, handlu i imigracji.

 

Ambasador Kanady w Waszyngtonie David MacNaugton powiedział w niedzielę dziennikarzom, że Trudeau i nowy prezydent USA Donald Trump spotkają się "bardzo szybko". W jego ocenie administracja Trumpa skupi się na deficycie handlowym USA z Meksykiem i Chinami. - Nie sądzę aby Kanada znalazła się w centrum uwagi - dodał.

 

Renegocjacja NAFTA

 

Nowy prezydent USA Donald Trump chce renegocjować Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu (NAFTA), do którego należą Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada. Trump groził, że wycofa Stany Zjednoczone z tego układu, jeśli nie uzyska bardziej korzystnych dla USA warunków uczestnictwa.

 

Zdaniem Trumpa NAFTA przyczynia się do utraty miejsc pracy w USA i do pogłębiania się deficytu bilansu handlowego.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze