80 proc. Meksykanów przewiduje kryzys w swym kraju za rządów Trumpa

Świat
80 proc. Meksykanów przewiduje kryzys w swym kraju za rządów Trumpa
pixabay/public domain

Ośmiu na dziesięciu Meksykanów przewiduje, że za prezydentury Donalda Trumpa bardzo prawdopodobny jest kryzys ekonomiczny w ich kraju - wynika z ankiety, której rezultat ogłoszono w piątek, w dniu zaprzysiężenia 45. prezydenta USA.

Tyle samo Meksykanów przewiduje spadek inwestycji w ich kraju wskutek zmian, jakie nastąpią w polityce USA wobec Meksyku. 73,6 proc. spodziewa się masowej deportacji imigrantów, 63 proc. - budowy muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej i 55,1 proc. wypowiedzenie Północnoamerykańskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (NAFTA).

 

Budowa muru granicznego na koszt Meksyku, którą zapowiedział Trump, i wyeliminowanie NAFTA były tematami, które powtarzały się w kampanii wyborczej kandydata republikanów.

 

Ogólnie biorąc, 77,3 proc. ankietowanych przez meksykański Gabinet Komunikacji Strategicznej uważa zmianę w Białym Domu za "w zasadzie niekorzystną" dla Meksyku, podczas gdy 14,4 proc. za "w zasadzie korzystną".

 

77,3 proc. obywateli Meksyku ma "złą lub bardzo złą" opinię o Trumpie, podczas gdy 6,1 proc. "dobrą" i 0,7 proc. "bardzo dobrą".

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze