Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu środka leczniczego Aspirin Effect firmy Bayer. Decyzją z 17 stycznia wycofana z obrotu została jedna seria produktu w postaci granulatu w saszetkach o zawartości 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum).

 

Nieszczelne saszetki

 

Wniosek złożyła firma Bayer Sp. z o.o. "Decyzja własna podmiotu odpowiedzialnego została podjęta w związku ze stwierdzeniem wady jakościowej polegającej na nieszczelności saszetek z lekiem". Nieszczelne były saszetki z serii BTT1BKJ z data wazności do 28 lutego 2018 roku - poinformował GIF w decyzji.

 

Decyzja Głównego Inspektora Farmaceutycznego ma rygor natychmiatowej wykonalności i oznacza, że produktu nie można sprzedawać i należy go zwrócić do podmiotu odpowiedzialnego, którym jest Bayer Sp. z o.o.

 

Granulat bez popijania

 

Aspirin Effect to dawka aspiryny w postaci wygodnych, jednorazowych saszetek z granulatem. Wystarczy umieścić go na języku i poczekać aż się rozpuści, nie trzeba popijać wodą. Ma to powodować lepszą skuteczność i szybki czas działania. Środek stosowany jest przy wystapieniu bólu, np. migrenowego oraz w gorączce w czasie przeziębienia i grypy.

 

Preparat ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

 

polsatnews.pl