Rzecznik rządu: w piątek premier spotka się z Ziobrą i Kamińskim

Polska
Rzecznik rządu: w piątek premier spotka się z Ziobrą i Kamińskim
PAP/Tomasz Gzell

Premier Beata Szydło w ramach przeglądu resortów w piątek spotka się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą oraz koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak po każdym ze spotkań także w piątek po rozmowach w kancelarii premiera odbędzie się konferencja prasowa z udziałem szefowej rządu i ministrów - dodał rzecznik rządu.

 

W środę premier zainaugurowała przegląd resortów spotkaniem z ministrem obrony Antonim Macierewiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. W czwartek premier Szydło spotka się z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

 

Celem ogłoszonego we wtorek przez szefową Rady Ministrów przeglądu resortów, który ma potrwać dwa tygodnie, jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

 

"Chcemy zreformować sądownictwo"

 

Przegląd - jak mówiła premier - będzie też dobrą okazją do tego, aby powiedzieć Polakom o tym, co zostało już zrobione i co zostanie zrobione w tym roku. Według szefowej rządu podczas rozmów zostaną też poruszone tematy, które "wynikają z tego, czego nie podjęto". - Będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku - podkreśliła.

 

Premier, dopytywana wówczas o zapowiadaną reformę sądownictwa, odpowiedziała, że "na odprawie będzie również pan minister Ziobro". - Wtedy to będzie dobry moment, żeby przedstawić państwu założenia tej reformy. Tak, chcemy zreformować sądownictwo, to jest jedno z tych zadań, które zostało przyjęte jeszcze w ubiegłym roku. Projekty ustaw zostały przygotowane, teraz czas na ich wdrażanie - powiedziała premier.

 

Szefowa rządu w środę mówiła, że nie przewiduje żadnych zmian personalnych w rządzie.

 

PAP

 

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze