Kaczyński "dla wrogów okrutny", dla swoich "nie lekki". Czarnecki o prezesie PiS

Polska
Kaczyński "dla wrogów okrutny", dla swoich "nie lekki". Czarnecki o prezesie PiS
Polsat News

- O prezesie Kaczyńskim można powiedzieć to, co mówiono o Kmicicu, że "nasz pan dla wrogów okrutny, ale dla swoich też nie lekki" - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki w Radiu ZET o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. Jak dodał, prezes "uwielbia" Henryka Sienkiewicza, a w rządzeniu PiS-em wykazuje się "żelazną ręką".

Czarnecki pytany o program satyryczny "Ucho Prezesa" stwierdził, że są w nim "elementy podobne" do rzeczywistych sytuacji. - Jestem przekonany, że prezes nie będzie się z tego powodu obrażał. Ja się uśmiecham - mówi polityk.

 

Ryszard Czarnecki oglądał "Ucho Prezesa" wspólnie z żoną i politykami PiS. 

 

- Myślę, że tak naprawdę akurat prezes świetnie w serialu wypada. Oglądałem zwiastuny w towarzystwie kilku polityków PiS, były zabawne, śmieliśmy się.

 

O drugiej kadencji Tuska: czekamy na jego propozycje

 

Polityk PiS ocenił także Donalda Tuska. Według niego Tusk "ma parę masek". - Jedną z nich jest polityk opozycyjny w Polsce, po 16, jak kończy pracę w Radzie Europejskiej. To teatr maskowy - ocenił.

 

Zapytany o to, co zrobi PiS ws. poparcia dla Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej powiedział  - Czekamy na jego propozycje.

Jak stwierdził, w maju 2016 roku Tusk poparł propozycję Komisji Europejskiej, aby kraje, które nie chcą przyjąć ustalonych kwot imigrantów, w tym Polska, płaciły kary. Nie potrafił jednak przytoczyć dokładnej wypowiedzi Tuska na ten temat.

 

Pytany o to, czy transfery unijnych pieniędzy do Polski są zagrożone - jak twierdzi szef RE przez sposób uchwalenia budżetu - odpowiedział: - Nie żartujmy.

 

Zdaniem europosła problem jest w tym, że "bogate kraje, które wpłacają kupę szmalu do Brukseli, ciężko pracują, by jak najwięcej wyciągnąć tych pieniędzy z powrotem".

 

"Nie chcę mieć awantur w domu"


Część rozmowy dotyczyła pomysłu PiS ws. cięcia emerytur członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Obniżka dotknąć ma również jego teścia Mirosława Hermaszewskiego. 

 

- Nie wypowiadam się publicznie w tej sprawie, bo nie chcę mieć awantur w domu – odpowiedział  europoseł PiS. Dodał, że o tym zdecyduje parlament.


- Przy obiadach nie rozmawiamy z teściem o polityce. Jest polskim patriotą - komentuje Czarnecki. - O Kiszczaku i Jaruzelskim mam bardzo negatywną opinię, ale mojemu teściowi nikt nie udowodni, że zrobił coś złego - mówi.

 

Radio Zet

grz/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze