Aplikacja powstała z okazji obchodzonego 15 stycznia w Kościele Katolickim Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Jest darmowa. Ma za zadanie pomóc nowo przybyłym w odnalezieniu się i adaptacji w Polsce. Jest dostępna w językach arabskim, rosyjskim, angielskim i polskim. Działa na systemach iOS oraz Android.

 

Dzięki niej cudzoziemcy dowiedzą się m.in.: jak zalegalizować swój pobyt w RP, jaki działa system pomocy socjalnej, gdzie można skorzystać ze wsparcia oraz jakie są ich prawa na rynku pracy oraz w zakresie opieki medycznej. Poznają również najważniejsze informacje o Polsce.

 

"Praktyczne narzędzie"

 

- Jednymi z największych problemów migrantów i uchodźców są zagubienie i brak informacji, dla tego chcieliśmy dać im praktyczne narzędzie, z którego zawsze będą mogli skorzystać w dostępnym dla siebie języku - poinformował ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

 

Aplikacja powstała przy wsparciu Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu "Nowy Dom Polska"  z wykorzystaniem unijnych środków z Funduszu Azylu Migracji i Integracji.

 

polsatnews.pl