Kontrowersyjny post zniknął już z profilu MON, jednak zdążyła go uwiecznić dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra.

 

 

"Bezpieczna Polska" to seria spotkań plenerowych zorganizowanych przez MON z okazji przyjazdu amerykańskich żołnierzy z III Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. Amerykanie mieliby pojawić się na wszystkich piknikach polskiego resortu obrony. W ramach wydarzeń mają się odbywać pokazy nowoczesnego uzbrojenia i sprzętu wojskowego, występy orkiestr wojskowych i koncerty.

 

San Escobar


To już druga w ciągu ostatnich dni wpadka ministerstw. We wtorek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski mówił o tym, że Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z państwem San Escobar. Ale kraju San Escobar nie ma, przynajmniej według ONZ.

 

Wypowiedź Waszczykowskiego szybko stała się hitem sieci. Na Twitterze zawiązała się inicjatywa powołująca Demokratyczną Republikę San Escobar. "Kraj" ma już flagę, a nawet kandydata na prezydenta. Internauci i politycy nie mieli litości dla szefa MSZ.

 

Tymczasem rzeczniczka ministerstwa przekonywała na Twitterze, że doszło do przejęzyczenia. Witold Waszczykowski miał rozmawiać z ministrem spraw zagranicznych San Cristobal y Nieves.

 

polsatnews.pl