Dziennikarze pytają o rzekome seks-taśmy. Trump zabronił zadawać pytań reporterowi CNN

Świat
Dziennikarze pytają o rzekome seks-taśmy. Trump zabronił zadawać pytań reporterowi CNN
PAP/EPA/Justin Lane

Amerykański prezydent elekt Donald Trump, który wystąpił w środę na konferencji prasowej, nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera telewizji CNN. Nazwał tę telewizję "oszukańczymi wiadomościami" (fake news), a portal Buzzfeed, który publikuje wiadomości na jego temat, "żałosną stertą śmieci".

Telewizja CNN podała we wtorek informację o tym, że w zeszłym tygodniu szefowie agencji wywiadowczych USA powiedzieli Trumpowi o niezweryfikowanym raporcie na temat kompromitujących go materiałów, jakie rzekomo zbiera Rosja. Także Buzzfeed obszernie o tym informował i opublikował w całości ów raport.

 

Kompromitujące informacje na temat Trumpa miały zostać zebrane, gdy miliarder odwiedził Moskwę w 2013 roku z okazji pokazu Miss Universe, a także podczas jego poprzednich podróży do rosyjskiej stolicy. W notatkach opisano seks-taśmy z Trumpem i prostytutkami, które rzekomo miały być nagrane w moskiewskim hotelu w 2013 roku.

 

"Twoja organizacja jest okropna"

 

Gdy w środę reporter CNN Jim Acosta po raz kolejny próbował zadać Trumpowi pytanie, prezydent elekt powiedział mu: - Nie ty, nie ty. Twoja organizacja jest okropna, nie zamierzam pozwolić ci zadać pytania.

 

Acosta zareagował słowami: "Panie prezydencie elekcie, to niestosowne". W telewizji CNN powiedział później, że rzecznik Trumpa, Sean Spicer, zagroził, że każe go wyrzucić z sali, jeśli będzie nadal próbował zadać pytanie.

 

Portal Buzzfeed Trump nazwał "żałosną stertą śmieci" i zagroził mu "konsekwencjami".

 

"Fałszywe doniesienia"

 

Prezydent elekt zdecydowanie odrzucił doniesienia o zbieraniu przez Rosję kompromitujących go materiałów. Uznał je za "fałszywe doniesienia" sfabrykowane przez "chorych ludzi".

 

Po konferencji Trumpa CNN zapewniła w oświadczeniu, że jej relacja była wyważona i udokumentowana, a także, że zdecydowanie różniła się od opublikowania przez Buzzfeed niezweryfikowanego raportu.

 

PAP

mta/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze