Oświadczenie ma związek z piknikami organizowanymi przez ministerstwo obrony narodowej, które odbędą się w najbliższą sobotę we wszystkich miastach wojewódzkich. Imprezy plenerowe zaplanowano z okazji przyjazdu do Polski amerykańskich żołnierzy, którzy mają wzmocnić wschodnią flankę NATO.

 

- Dodatkowo jeszcze tego dnia wszędzie, przy wsparciu harcerzy, organizacji proobronnych przy okazji tych spotkań z wojskiem będzie prowadzona akcja charytatywna prowadzona przez Caritas Ordynariatu Polowego WP. Będą zbierane pieniądze na wsparcie rodzin chrześcijańskich w Syrii - zapowiedział rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

 

Pikniki odbędą się w sobotę w godz. 12-17. W każdym z miejsc będzie można spotkać się z żołnierzami i zobaczyć sprzęt wojskowy. O godz. 14 na telebimach będzie można zobaczyć transmisję uroczystości w Żaganiu (Lubuskie), gdzie odbędą się centralne uroczystości związane z powitaniem amerykańskiej brygady.

 

 

 

Według części mediów, sobotnie pikniki mają stanowić pewnego rodzaju konkurencję dla 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

 

PAP, polsatnews.pl