Egipt: rośnie liczba ofiar samobójczego zamachu bombowego

Świat
Egipt: rośnie liczba ofiar samobójczego zamachu bombowego
pixabay/public domain
Egipt. Zdjęcie satelitarne

Do dziewięciu wzrosła liczba policjantów, którzy zginęli w samobójczym zamachu bombowym przeprowadzonym w poniedziałek na punkcie kontrolnym w mieście Al-Arisz na północnym wybrzeżu półwyspu Synaj - poinformowały egipskie władze. Wcześniej służby bezpieczeństwa i źródła medyczne informowały o pięciu zabitych. Rannych w ataku zostało 10 osób.

Do tej pory nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku. Wśród rannych jest trzech cywilów. Według egipskich służb bezpieczeństwa zamachowiec wykorzystał do zamachu śmieciarkę wyładowaną materiałami wybuchowymi.

 

Egipt stoi w obliczu rewolty na półwyspie Synaj, która nasiliła się po obaleniu w 2013 roku przez wojsko islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego. Za rewoltą stoi lokalna organizacja dżihadystyczna Prowincja Synaj lojalna wobec Państwa Islamskiego. Dżihadyści zabili już setki egipskich policjantów i żołnierzy; zaczęli także atakować obiekty państw zachodnich w Egipcie.

 

Prezydent Abd el-Fatah es-Sisi, były dowódca armii, który doprowadził do obalenia Mursiego, uważa islamistycznych bojowników za poważne zagrożenie.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze