Pomorskie: drogi przejezdne. Odwołano alarmy przeciwpowodziowe i sztormowe

Polska

Sytuacja w Pomorskiem w związku z atakiem zimy ustabilizowała się w piątek - wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, odwołane zostały wszystkie alarmy przeciwpowodziowe i sztormowe, a służby energetyczne usuwają ostatnie awarie.

- Na chwilę obecną nie ma nawet żadnych ostrzeżeń meteorologicznych - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Jerzy Jakubowski. 

 

Wyjaśnił, że energetycy dokonują sukcesywnie włączeń prądu w powiatach starogardzkim i kartuskim, gdzie bez energii elektrycznej jest poniżej tysiąca odbiorców.

 

Poziomy wód coraz niższe


Znacząco poprawia się także sytuacja w powiecie nowodworskim, gdzie na rzekach Tuga i Szkarpawa jeszcze w czwartek wieczorem znacznie przekroczone były stany alarmowe. - Z godziny na godzinę poziomy wody na obu rzekach są coraz niższe, ze stanu alarmowego weszły w stan ostrzegawczy - zaznaczył dyżurny WCZK w Gdańsku.

 

Dodał, że w portach w Ustce, Rowach i Łebie odwołano zarówno pogotowie przeciwsztormowe, jak i alarm przeciwsztormowy. 

 

Optymistyczne na najbliższe godziny są też prognozy pogody. - Wprawdzie mróz może sięgnąć w nocy na terenie województwa pomorskiego do ok. minus 13 stopni Celsjusza, ale opady śniegu mają być słabe i przelotne, na szczęście ustał też wiatr - wyjaśnił Jakubowski.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze