Trump: żaden komputer nie jest bezpieczny

Świat
Trump: żaden komputer nie jest bezpieczny
EPA/Mark Lyons

Prezydent elekt Donald Trump oświadczył w sobotę, że "żaden komputer nie jest bezpieczny" oraz, że ważne informacje należy przesyłać w formie pisemnej przez kuriera.

Trump rozmawiał z dziennikarzami przed imprezą noworoczną w jego luksusowym kompleksie wypoczynkowym Mar-a-Lago, w Palm Beach na Florydzie.

 

- Jeżeli masz coś ważnego powinieneś to napisać i oddać do doręczenia kurierowi, w staroświecki sposób. I powiem wam coś - żaden komputer nie jest bezpieczny. Nie obchodzi mnie co oni mówią - powiedział Trump.

 

Dodał, że wie bardzo dużo o przestępstwach komputerowych oraz, że "są one bardzo trudne do udowodnienia". Wcześniej wypowiadał się sceptycznie o zarzutach amerykańskich agencji wywiadowczych, iż Rosja próbowała przy pomocy hakerów wpłynąć na wynik ostatnich wyborów prezydenckich w USA.

 

Rozmowa telefoniczna

 

Odpowiadając na pytanie czy spotkałby się z prezydent Tajwanu Caj Ing-wen, która mówiła o możliwości złożenia wizyty w Stanach Zjednoczonych, Trump odpowiedział wymijająco: "Zobaczymy".

 

Wkrótce po swoim zwycięstwie w wyborach, Trump - wbrew ustanowionym zwyczajom dyplomatycznym i uznanej przez Waszyngton zasadzie "jednych Chin" reprezentowanych przez Pekin - rozmawiał telefonicznie z prezydent Tajwanu. Zadzwoniła ona do niego aby złożyć mu gratulacje. Wywołało to gniewną reakcję Pekinu, który uważa Tajwan za swoją zbuntowaną prowincję.

 

PAP

 

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze