500 krzewów marihuany. Duża plantacja zlikwidowana przez CBŚP

Polska

500 krzewów marihuany i 18 kg gotowego suszu zabezpieczyli policjanci CBŚP z Torunia na jednej z posesji z Lubiczu. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który zajmował się uprawą. Już usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Toruniu zarzuty, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci ustalili, że w Lubiczu na jednej z posesji w wynajętej hali produkcyjno-gospodarczej została zorganizowana plantacja marihuany. Po wejściu do pomieszczenia zabezpieczyli 500 krzewów i 18 kilogramów gotowego narkotyku. Wartość oszacowano na ponad 600 tys. zł.

 

Mężczyzna, który doglądał uprawy zainstalował urządzenia grzewcze i wentylacyjne wyposażone w filtry węglowe, co zapewniało optymalne warunki dla wzrostu roślin. Dodatkowo plantacje zostały zamknięte w namiotach utrzymujących odpowiednią wilgotność.

 

34-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Toruniu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy i produkcji narkotyków. Grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl 

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze