Syn Trumpa musiał zawiesić działalność fundacji charytatywnej. Prezydent elekt ubolewa

Świat
Syn Trumpa musiał zawiesić działalność fundacji charytatywnej. Prezydent elekt ubolewa
Flickr/Travis Wise/CC BY 2.0

"Mój wspaniały syn Eric nie będzie już mógł zbierać pieniędzy dla dzieci chorych na raka, ponieważ zachodzi prawdopodobnie konflikt interesów związany z objęciem przeze mnie urzędu prezydenta. Czyż to nie dziwaczne?" - napisał prezydent elekt Donald Trump na Twitterze. "On kocha te dzieci, zebrał dla nich miliony dolarów, ale teraz musi przestać. To nie w porządku!" - dodał prezydent elekt.

"On kocha te dzieci, zebrał dla nich miliony dolarów, ale teraz musi przestać. To nie w porządku!" - dodał prezydent elekt.

 

32-letni Eric, trzecie dziecko nowojorskiego biznesmena, ogłosił w czwartek, że jego istniejąca od 2007 roku fundacja przestaje działać wobec wątpliwości, jakie nasunęła donatorom perspektywa bezpośredniego jej kontaktu z Białym Domem.


1,5 mln dolarów rocznie

 

"Nie wpłacamy więcej pieniędzy na konto bankowe Eric Trump Foundation" - brzmi komunikat ogłoszony przez syna nowojorskiego przedsiębiorcy.

 

Fundacja Erica Trumpa zbierała rocznie około 1,5 miliona dolarów, wykorzystując turnieje golfowe, licytacje oraz drobne datki składane w hotelach należących do sieci Trumpa.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze