"Ogromny żal i smutek. Pierwszą ofiarą tej tragedii był Polak"

Polska

W Berlinie wydarzyła się ogromna tragedia. Z bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był polski obywatel - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Poinformowała, że we wtorek będzie rozmawiała telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

- Myślami łączymy się w bólu i smutku, w modlitwie z rodziną polskiego zamordowanego kierowcy - powiedziała szefowa rządu.

 

Poinformowała, że przesłała na ręce kanclerz Niemiec kondolencje. Zapowiedziała, że będzie również rozmawiała telefonicznie z Angeli Merkel.

 

Premier podkreśliła, że "Europa musi jednoczyć się w walce z terroryzmem". - Musi podejmować skuteczne działania, żeby bronić swoich obywateli, to jest nasz obowiązek, to jest obowiązek polityków, to jest obowiązek wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa - oświadczyła.

 

Szefowa rządu podziękowała wszystkim służbom, które "cały czas dbają to, by bezpieczeństwo Polaków było zapewnione". - Musimy zrobić wszystko i wszystko robimy tutaj w Polsce, żeby Polacy i Polki byli bezpieczni - dodała.

 

PAP

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze