- W 2017 roku będziemy kontynuować rozwój i rozbudowę sił zbrojnych. Szczególną uwagę poświęcimy utrzymaniu strategicznych sił jądrowych na poziomie, który zapewnia gwarantowane powstrzymywanie agresji wobec Federacji Rosyjskiej lub jej sojuszników - powiedział Gierasimow. Dodał, że odbędzie się to z uwzględnieniem "parametrów porozumienia o strategicznej broni ofensywnej".

 

Zaznaczył, że także w tym roku główne wysiłki ministerstwa obrony były skoncentrowane na utrzymaniu potencjału jądrowego.

 

Skupią się również na Arktyce

 

Gen. Gierasimow zapowiedział też, że szczególną uwagę Rosja poświęci też "wszechstronnemu zabezpieczeniu interesów narodowych w strefie Arktyki".

 

Szef sztabu generalnego Rosji powiedział też, że w przyszłym roku dalej rozbudowywane będą zdolności systemów obrony powietrznej. Gierasimow zapowiedział też rozwój procesu szkoleniowego wojsk z uwzględnieniem nowoczesnych technologii komputerowych.

 

Ocenił, że te wszystkie przedsięwzięcia pomogą w Rosji odpowiadać na pojawiające się zagrożenia i zapewnić jej bezpieczeństwo.

 

PAP