W środę około godz. 8 w miejscowości Radomierzyce (woj. dolnośląskie) policjanci zauważyli jadący samochód marki opel, którego kierujący nie oczyścił przedniej szyby ze szronu. Funkcjonariusze usiłowali zatrzymać auto do kontroli, jednak kierowca nie zareagował i zaczął przyspieszać.

 

Policjanci ruszyli za autem w pościg, dając wyraźne sygnały do zatrzymania się. Kierowca w dalszym ciągu nie reagował wykonując na drodze m.in. manewry wyprzedzania w miejscach niedozwolonych oraz zjeżdżając kilka razy na pobocze. Po kilku kilometrach, w miejscowości Suchy Dwór na ul. Wrocławskiej, policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

 

Zakaz obowiązywał do 2019 roku

 

Autem kierowała 39-letnia kobieta. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kobieta od kilku miesięcy ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązuje on do kwietnia 2019 roku.

 

39-latka została zatrzymana. 7-letnią córkę podróżującą z matką przekazano pod opiekę innego członka rodziny.

 

Kobiecie za popełnione przestępstwo i niestosowanie się do orzeczeń sądu może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl