Wcześniej ta sama produkcja zdobyła nagrodę dla najlepszego debiutu (Ale debiut!) na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino!

 

Uniwersalna historia

 

"Za niebieskimi drzwiami" to obraz o wielkiej wzajemnej miłości matki i syna. Uniwersalna historia, efekty specjalne i baśniowe postaci mają do kin przyciągnąć całe rodziny.

 

Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?".


Film opowiada o 12-letnim Łukaszu, który wyjeżdża z mamą na wymarzone wakacje. Podróż przerywa wypadek, w wyniku którego mama zapada w śpiączkę. On sam po wyjściu ze szpitala trafia do pensjonatu ciotki.

 

Łukasz otwiera drzwi...

 

Łukasz nie potrafi przystosować się do nowego życia - nie dogaduje się z ciotką, ani z innymi dziećmi. Czuje się samotny i marzy, by uciec z tego obcego mu miejsca. Przypadkiem odkrywa w pensjonacie niebieskie drzwi i je otwiera...

 

Prace nad filmem trwały trzy lata. Na ekranie znani polscy aktorzy: Ewa Błaszczyk, Michał  Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska, Adam Ferency.

 

Współproducentem filmu jest Telewizja Polsat, a dystrybutorem firma Dystrybucja Mówi Serwis. Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". Honorowym patronatem film objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

 

Film jest już na ekranach kin.

 

polsatnews.pl